Connect with us

Uzungöl Gezi Rehberi – Uzungöl’de Ne Yenir Neyi Meşhur ?

Uzungöl Manzarası

Gezilesi Yerler

Uzungöl Gezi Rehberi – Uzungöl’de Ne Yenir Neyi Meşhur ?

Trabzon’un değerinin sonralarda anlaşıldığı en muazzam göllerinden biri olan Uzungöl, kendine has yeşilini doğanın en güzel kurallarıyla gözlerimizin önüne seriyor ve beni sevin, ben özelim diyor. Gerçekten öyle, tahmin ettiğinizden çok daha özel çok daha güzel. Uzungöl de bulunan sık ağaçlar ve gölün güzelliği turistik açıdan da değerli olduğu için sıkça turist ziyaretleri almakta. Peki hem turistlerin hem de bizlerin gözdesi Uzungöl de karnımızı nasıl doyurabileceğiz ? Bir de onlara bakalım.

 

Uzungöl de Nerede Ne Yenir ? Hangi Yemekler Güzeldir ?

Uzungöl’e gelen misafirler genelde Trabzon’un yani Karadeniz’in lezzetlerinden biri olan kuymak’ı tüketirler. Sadece kuymak üzerine açılmış bir restoran bile bulunmaktadır Uzungölde.

-‘’Doğa Restoran’’ , bu konuda kendini üst seviyeye çekmiş, müthiş göl manzarası ile kuymak keyfini sizlerle buluşturmaktan gurur duymakta. Yolunuz oralara düşerse kaçırmamanız gerek diye notumu bırakayım ben.

Eğer ben alışılmışın dışına çok fazla çıkamam bildiğim bir şeyler olsun diyorsanız, alabalık tesislerinden çıkma taze taze alabalık yemeniz için sizlere önereceğim restoran

Uzungöl Ada Restoran

Izgara alabalık siparişinizi verdikten sonra, göl kenarında bir masada oturup manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Uzungöl’ün Diğer Meşhur ve Yöresel Lezzetleri

 Uzungöl de ki gezinizi sonlandırmaya yakınsanız artık sizlere yöresel lezzetimizi söyleyebiliriz. ‘’ Laz Böreği Tatlısı ‘’ . Yemeden dönmeyin, Laz böreği tatlısını duymuş olsanız da yemeğin ardından böyle hafif ve içinde birden fazla tat barındıran bir tatlıyı notlarınız arasına şimdiden ekleyin.

 

Uzungöl Gezi Rehberi ve Uzungöl Resimleri

Hemen Paylaş

Continue Reading
Beğeneceğinizi düşündüğümüz diğer yazılar...
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla yazı >>> Gezilesi Yerler

Popüler Yazılar

Diğer Kategoriler

To Top