Connect with us

Mersin’de Nerede Ne Yenir ? Mersin Gezi Rehberi

Gezilesi Yerler

Mersin’de Nerede Ne Yenir ? Mersin Gezi Rehberi

Mersin denince biz gezginlerin ilk aklına gelen noktalardan ve şehrin büyük simgelerinden biri Cennet ve Cehennem mağaralarıdır.  Fakat bu doğal güzelliğin dışında yine doğal güzelliklerin bizlere yemek olarak dönüştüğü bir Mersin mutfağı meşhurdur. Gelin biraz bu mutfaktan bahsedelim.

Mersin’de Nerede Ne Yenir ? Hangi Yemekleri Güzeldir ?

Hiç çekinmeden ve diğer yemek çeşitlerini katmadan (ki inanın diğerleri de çok güzel ama) ben oyumu kesinlikle Mersin TANTUNİ’si için kullanıyorum. Mersin’e gidip yemeden dönmeyeceğiniz tek şey Tantuni olmalıdır.

Memoş Tantuni , tantuninin merkezidir diyebiliriz. Akın akın insanın konuk olduğu bu restoran da tantuniler için özel soslar yapılmaktadır. Her ne kadar istesek de tarifini maalesef alamadık. Şehir dışından bir çok ünlünün de akın ettiği bir duraktır. Hazır oralardayken yada gitme planınız var ise hemen listenize ekleyin.

Herkesin aklına gelen ilk şey yukarı da bahsettiğimiz gibi tantunisi olacaktır. Peki sizlere Mersin’in diğer bilmediğiniz fakat en az tantuni kadar güzel olan lezzetlerinden de bahsedelim mi ?

Öncelikle fındık lahmacun diye tabir ettiğimiz küçük ufak fakat iç malzemesi ile gözleri kamaştıran lahmacun Mersin’e hastır. Odun fırınında yapılıp yanında bol meze ile tüketeceğiniz bu fındık ufak minik lahmacunların tadına doyamayıp sayısını unutacak kadar yiyeceğinizi şimdiden görür gibiyim.

Sofioğlu Fındık Lahmacun adlı restoran , Tarsus’un en ünlü restoranlarından biridir. İşletmesi, müşteri memnuniyeti ve lezzetleriyle damakları mest etmeye devam etmektedirler.

Mersin’in Meşhur Diğer Yemek ve Yöresel Lezzetleri

Mersin’de yemek dışında tatmanız gereken tatlılardan da kısaca bahsedelim. Hatay’a yakın olması sebebi ile şehirler arasında ticaret dışında yöresel lezzetlerin de alışverişi olmakta. Mersin de bu özellikten yararlanmış olmalı ki Hatay Künefesi kadar güzel künefeye sahipler. Ekstra olarak Mersin de bir de Cezerye deneyin derim.

Mersin Gezi Rehberi- Gezilecek Yerler

Hemen Paylaş

Continue Reading
Beğeneceğinizi düşündüğümüz diğer yazılar...
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla yazı >>> Gezilesi Yerler

Popüler Yazılar

Diğer Kategoriler

To Top