Connect with us

Ankara / Beypazarı’nda Ne Yenir?

Ankara

Ankara / Beypazarı’nda Ne Yenir?

Başkentimizin turistik ilçelerinden biri olan Beypazarı’nda gün boyu beyazlar içinde gezdikten sonra karın açlığımız kapıyı ufak ufak çalmaya başlayacaktır. Kapıyı açmamazlık olmaz diyerek mekan arayışına gireceğiz haliyle. Ama böyle güzel sokakların arasında öylesine bir mekanda yemek yemek yerine insanlar tarafından daha seçkin bir mekanda yemek daha güvenli yememizi sağlayacaktır. Beypazarı’nda ne yenir için sunacağımız tavsiyeleri kesinlikle seyahat rehberi notları arasına eklemelisiniz.

Tarihi Kervansaray Restaurant’ın saç kavurması ve kapaması, Balıkçı Doğan’ın Yerinde enfes ızgara balıklar, Beypazarı’nın güvecini sıcak ve en lezzetli hali ile yiyebileceğiniz Tarihi Güveç Fırını’na kesinlikle gidilip bu lezzetlerin yerinde tadılması gerekir.

Ankara / Beypazarı’nda Ne Yenir?

 

  • Tarihi Kervansaray Restaurant / Beypazarı’nın en gözde mekanlarından biridir diyebiliriz. Gittiğimiz zaman hiç düşünmeden kapama ve saç kavurmayı sipariş edebiliriz. Üstelik isterseniz güne burada kahvaltı yaparak da başlayabilirsiniz. İnsana huzur depolayan mekanda güne güzel bir kahvaltıyla başlamak, Beypazarı sokaklarında gezmek için daha çok enerjimizin olmasını sağlayacaktır. Fiyat olarak da cüzdanı çok fazla zorlamayacak bir mekan. Kesinlikle gitmelisiniz.

  • Bağ Evi / Mekan sahibinin misafirperverliği için bile gidilir desek yeridir Bağ Evi için. Ama yemekleri de misafirperverlikleri kadar güzel bir mekan. Günün yorgunluğunu sessiz sakin yemek yiyerek geçirmek isteyenlerin tercihi kesinlikle buradan yana olmalıdır. Özellikle yöresel yemeklerini yemek için gitmelisiniz. Giderken cüzdanınızı o kadar doldurmaya da gerek yok. Gönül rahatlığıyla gidebilir, kafa dinleyebilir, karnınızı doyurabilirsiniz.
  • Balıkçı Doğan’ın Yeri / Olur da güveç, kapama gibi yöresel yemekleri yemek yerine balık yemeyi tercih ederseniz balık yemenin en güzel adresi belli. Hem yemyeşil ortamı, hem lezzetli yemekleri sizi şehrin kalabalığından alıp, okyanusun derinliklerine götürüyor. Özellikle sazanını çokça tavsiye edebiliriz. Fakat cüzdanlar mekan çıkışında bu sefer biraz hafifleyecek şimdiden söyleyelim…

  • Tarihi Güveç Fırını / Beypazarı’na gelip de bilinen güveçten biraz farklı olan Beypazarı güvecini yememek olmaz. Beypazarı sokaklarının arasında kurulmuş olan Tarihi Güveç Fırını, damak tadınıza tat katacak lezzette güveçler yapmaktadır. Böylesine lezzetler tatmanızın yanında bütçenizi de çok zorlamamaktadır. Dilerseniz rezervasyon yaparak da gelebilirsiniz.

 

Gezdik tozduk gitme vakti geldi… Giderken bir de Beypazarı Doğal Maden Suyu fabrikasına giderek soda alırsak karnımızı rahata erdirebiliriz. Tabii dilerseniz marketten de alabilirsiniz ama yol üzerinde durup çay içebileceğiniz güzel, doğa manzaralı mekanlar yok değil. Seçim sizin.

Hemen Paylaş

Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla yazı >>> Ankara

Popüler Yazılar

Diğer Kategoriler

To Top