Connect with us

Afyon Gezi Rehberi – Afyon’da Ne Yenir Neyi Meşhur ?

Afyon

Afyon Gezi Rehberi – Afyon’da Ne Yenir Neyi Meşhur ?

Afyon, ülkemizin belki de araç trafiği bakımından en önemli şehiridir. Her yolun Afyon’dan geçtiği söylenir. Kavşak merkezidir. Madem bu kadar çok üstünden geçilen bir şehir, biz de içine girelim ve gezelim dedik.

Afyon’da Nerede Ne Yenir ? Hangi Yemekleri Güzeldir ?

Afyon denince akla ilk gelen yemeklerden biri sucuktur. Afyon kendine has özel kasap sucukları ile dinlenme tesislerinde, buram buram kokular yayan nefis Sucuk Dönerler üretmiştir. Afyon’da sucuğu en iyi yapan ve en ünlü mekan ‘’Cumhuriyet Sucukları’’dır.

Cumhuriyet Sucuklarına bir rakip olacak yer ise İkbal Tesisleridir. İnsanların en çok ziyaret ettiği bu iki mekan dışında şehrin içerisinde çok özel restoranlar vardır.

Bunlardan en bilineni Numan Ustadır. Numan Usta, et üzerine yemek çeşitlerini arttırmış ve biraz da olsa sucuktan sıkılmış müşteriler için değişik lezzetler sunmayı planlamıştır.

Afyon’un Meşhur Diğer Yemekleri ve Yöresel Lezzetleri

Afyondan çıkmış en güzel yemeklerden biri de bir çok insanın bilmediği fakat bizim bayılarak yediğimiz, Keşkektir. Afyonkarahisar merkeze girdikten sonra neredeyse her lokanta da bulabileceğiniz Keşkeği tatmanızı tavsiye etmek bizden, tatmak sizden.

Mükemmel Keşkek için ise tek adres Osmanlı  & Hacıbey Lokantası. Şimdiden afiyet olsun.

Afyon Gezi Rehberi ve Afyon Resimleri

Hemen Paylaş

Continue Reading
Beğeneceğinizi düşündüğümüz diğer yazılar...
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla yazı >>> Afyon

Popüler Yazılar

Diğer Kategoriler

To Top